Csokimennyország

A csokoládé története

Kevesen vannak, akik nem szeretik a csokoládét. Ez az “édesség-őrület” nem ma kezdődött, hanem egészen régi időkre nyúlik vissza a csokoládé története.

Mintegy 2000 éve fedezték fel a kakaómagvakat az amerikai aztékok.

Európából először Cortez, a spanyol felfedező volt az a szerencsés, aki az akkor még xocolatl nevű italt kóstolhatta meg, Montezuma, azték uralkodó jóvoltából, 1519-ben. Corteznek annyira ízlett, hogy Spanyolországba is vitt a kakaóbabból, és a keserűségét elfedvén cukornáddal, fahéjjal és vaníliával ízesítette az italt.

Spanyolországban, Barcelonában készült végül az első csokoládét készítő gép, 1780 táján.

A tejcsokoládét viszont már Svájcnak köszönhetjük, az elsőt 1875-ben készítették el.

Természetesen napjainkban a csokoládéipar is óriásit fejlődött, és erre nem csak az óriási kínálat, hanem az egyre változatosabb, és egyre kifinomultabb előállítási módok jelentik a bizonyítékot.

A csokoládé olyan termék, amely kakaótermékekből (kakaómassza, kakaóvaj, esetleg kakaópor) és cukrokból készül, legalább:
– 35% kakaó-szárazanyagot tartalmaz, ebből legalább
– 18% a kakaóvaj és legalább
– 14% a zsírmentes kakaó-szárazanyag.

Az étcsokoládé csak kakaómasszát és vajat, valamint cukrot tartalmaz, a tejcsokihoz adnak tejport is.

A csokoládénak tulajdonított temérdek jótékony hatás csak a jó minőségű étcsokoládéra jellemző, amiről hamarosan részletesen is írunk

A ruby csokoládé 2018-ban világszenzációnak számított, mert 80 éve, a fehér csokoládé megjelenése óta nem született új csokoládé. Barry Callebaut kakaó- és csokoládékészítő cég nemesítette ki azt a kakaóbab fajtát, amelynek színe vöröses. Az új, erőteljes ízű csoki a bogyósgyümölcsös ízjegyekkel rendelkezik. A Ruby csokoládé előállításakor nem használtak semmilyen színezéket, vagy aromát.

A kézműves készítmények előállítását a Magyar Élelmiszerkönyv szabályozza, tehát ez a bűvös szó nem írható rá bármilyen élelmiszerre, amit gyorsan el szeretnénk adni. A szabályok középpontjában az előállítás módja áll: a termék egyedi, a munka nagy része kézzel végzett, és szaktudást igényel. Vannak meghatározott, tiltott összetevők, mint például a tartósítószer és a színezék. Fontos továbbá, hogy fokozott önellenőrzést kell végezni. A szabályzat szerint a kézművesség alapvetően nem minőségi jellemző, ugyanakkor, aki ilyen élelmiszert vásárol, elvárja, hogy átlagon felüli színvonalú legyen.

Az általunk készített kézműves csokoládék válogatott alapanyagokból, a fenti irányelvek betartásával készülnek.

Csoki webáruházunk sok különleges termékkel áll rendelkezésedre, bátran vesd bele magad az édességek új világába, és keress minket ITT!

Csokimennyország

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!